سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کبوتر نامه بر
نوشته شده در تاریخ جمعه 92 فروردین 30 توسط یک طلبه | نظر بدهید

همایش «پایداری، حماسه سیاسی، معرفی اصلح» از سوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی روز یکشنبه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی، سید محمدرضا حسینی مسئول روابط عمومی جبهه پایداری گفت: همایش «پایداری، حماسه سیاسی، معرفی اصلح» با حضور حضرت علامه مصباح یزدی، نخبگان سیاسی فرهنگی، اساتید حوزه و دانشگاه، جوانان و دانشجویان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این مراسم که در روز یک شنبه اول اردیبهشت ماه از ساعت 16:30 دقیقه در تالار سیدالشهدا میدان هفت تیر برگزار می‌شود، کاندیدای «اصلح» از سوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی معرفی خواهد شد.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 92 فروردین 18 توسط یک طلبه | نظر

آیا می دانید شیعه واقعی از منظر حضرت فاطمه (س) کیست؟

- مردی همسرش را به نزد حضرت فاطمه(س) فرستاد تا از ایشان سوال کند که آیا او از پیروان و شیعیان آن حضرت محسوب می شود یا نه که حضرت فاطمه(س) در پاسخ فرمودند: به شوهرت بگو اگر به آنچه خواسته و هدف ماست عمل می کنی و از آنچه ما نهی می کنیم، بیزاری می جویی، بدان که از شیعیان ما خواهی بود. در غیر این صورت از شیعیان ما نخواهی بود.
زن جواب را به اطلاع شوهر خود رساند. مرد از این پیام بسیار ناراحت شد و فهمید که مسوولیت شیعه بسیار حساس و سنگین است.
مرد سپس با خود گفت: وای بر من! در امان ماندن از گناه بسیار مشکل است. پس من اهل جهنم هستم و همیشه در آن خواهم ماند.
آن زن جریان اندوه شوهر خود را برای فاطمه زهرا(س) تعریف کرد و آن حضرت فرمودند: به او بگو آن طور که تو فکر می کنی نیست. زیرا پیروان ما بهترین اهل بهشت هستند اما هر کسی که ما و دوستان ما را دوست داشته و با دشمنان ما دشمن باشد و قلب و زبانش نیز با ما همراه باشد، ولی امر ما را اطاعت نکند و از آنچه نهی نموده ایم پرهیز نکند، جزو رهروان ما محسوب نمی شود.
حضرت فاطمه زهرا(س) در ادامه فرمودند: با این وجود، شیعیان ما در بهشت هستند اما پس از آنکه گناهان و آلودگی های آنان بواسطه زحمت و رنج فراوان در دنیا یا در قیامت پاک شود. پس به وسیله محبتی که به ما دارند، در بهشت به حضور ما می رسند.


تفسیر امام حسن عسکری علیه السلام ص 308
بحار الانوار ج 65 ص 155 حدیث 11
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.